varyant-karsiyakaVaryant Karşıyaka, zeminden itibaren kapsamlı bir panoramik deniz ve kent manzarasına sahiptir. Tasarım öz olarak birimlerin tümünün bu manzaradan faydalanması kavramında şekillendi.

Ana çatkı, plan ve yükseklik varyasyonları da olan beş blok tipi ile kuruldu. Plan düzenlemelerinde salon, mutfak ve ebeveyn yatak odalarının tümü güneye, deniz manzarasına bakacak şekilde yerleştirildi. Bina güney cephesi boyunca konulan french balkonlar ve 2,40 m genişliğinde korunaklı balkonlar tüm cephe sathında güneş kırıcı olarak da işlev görmektedir.

Site içinde açık ve yeraltı otoparkları düzenlendi. Oto ve yaya alanları ayrıştırıldı. Ağırlıklı olarak endemik bitkilerle şekillendirilen  peyzaj, spor ve rekreasyon alanları, yerleşmenin tabanında manzaraya yönelik çevreyle bütünleşen bir yaşam alanı oluşturmaktadır.

Sosyal tesis kapalı havuz, fitness ve kardio salonu, kafe, squash, ve kapalı spor salonu ünitelerini içermekte ve açık alanda kapsamlı kullanım alanları sunmaktadır. Otoparklara yaya dolaşım alanı zedelenmeden ayrık olarak girilmekte, açık ve yeraltı otoparkları ile site içi otopark ihtiyacı tümüyle karşılanmaktadır. Binalara zemin giriş kapılarının dışında otoparklardan da doğrudan giriş yapılabilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres:  MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ, ÇEVRE YOLU ÇIKIŞI, KARŞIYAKA / İZMİR

Telefon0 (232) 502 23 39

E-posta: [email protected]

Web Site: http://varyantkarsiyaka.com

})