logo-tema-endustriyelToprak Endüstrisi Makinaları San.ve Tic.A.Ş. (TEMA) olarak 1987 yılında kurulan firmamız kurulduğu yıldan beri gerek toprak sanayi (Kiremit ve Tuğla üretim sanayi) ve gerekse de seramik sanayine verdiği hizmetlerine özverili, kaliteli ve her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutma ilkesiyle devam etmektedir.

1980’ li yıllardan sonra ova topraklarının toprak sanayisinde kullanılmasının yasaklanmasının ardından büyük zorluklar yaşayan toprak sanayisine sunduğu “Toprak Canavarı” olarak isimlendirilen makinayla dağ toprağının daha kolay bir şekilde işlenir hale getirilmesini, taşların kırılmasını kısacası dağ toprağının toprak sanayi için kullanılır hale getirilmesini sağlamıştır. Bu makina seramik sektöründe de kullanılmaktadır.

Bugün de toprak sanayi sektöründe yaşanılan birçok sorunlara imal ettiği makinalarla çözüm arayışına devam eden firmamız aynı kuruluş içinde yer alan BLOKSAN A.Ş. ’ni de laboratuar çalışmaları için seçmiş, yapılan tüm yenilik ve çalışmalarını birebir burada gerçekleştirmektedir.

Toprak sanayinde ön hazırlık aşamalarında kullanılan toprak hazırlama makinaları ile tuğla ve kiremit sektöründe, Türkiye’de sadece firmamız tarafından üretimi yapılan Diyaframlı ve Valfli 2″ pompa ile de seramik, madencilik, inşaat, denizcilik, boya ve içecek sektörlerinde zengin yedek parça stokları ile hizmetlerine devam etmektedir..

İletişim Bilgileri

Adres : On İzmir – Ankara Asvaltı 47th KM. (45400) Koşukırı Locality Turgutlu/MANİSA

Telefon : 0236 312 20 50

Telefon : 0236 313 44 03

Faks : 0236 313 44 03

E-Posta :[email protected]

Web: temaendustri.com.tr

})