fayoto-logo-2Şirketimiz 1995 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Şirketimizin kurucusu Haluk Şahin, Türkiye’yi vakumlu yol süpürge kamyonları ile tanıştırmıştır. Bu alanda çeşitli dünya markalarının Türkiye temsilciliklerini yapmıştır. 2000 yılından itibaren elektrikli golf araçları ve elektrikli personel taşıyıcı sektörüne giren firmamız Uzak doğu ve çeşitli Avrupa firmalarını Türkiye temsilcisi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

2008 yılında elektrikli fayton faydalı model patent hakkını alan firmamız elektrikli fayton imalatı ile basında oldukça yer almış, kamuoyunun dikkatini çekmiştir.

Geçmişin nostaljik araçları olan faytonları bugünün ve geleceğin teknolojisi olan elektrik sistemleri ile donatarak alanında ilk ve tek olan elektrikli fayton, fayton büfe üretimini Denizli ili Sarayköy ilçesinde yeralan atölyemizde yaklaşık 20 kişilik teknik ve idari ekibimiz ile yapmaktayız. Çeşitli elektrikli fayton modelleri ile ihtiyaç ve taleplere uygun modeller geliştirmekteyiz.

Bugün elektrikli fayton patenti ve buna bağlı hybrit elektrikli faytonunda Dünya patent sahibi olarak  bataryaların türkiyede üretilmesi neticesinde  yerlilik oranını %75 lere çıkartarak üretim yapmaktayız.

Hayvan haklarının korunması amaçlı olarak elektrik enerjisi kullanarak düşük enerji tüketimine sahip çevre dostu elektrikli faytonların yurtiçi ve yurt dışı (Almanya, İsviçre, Yunanistan, İspanya, İtalya, Dubai gibi ülkeler) pazarına satışını gerçekleştirmekteyiz.

Şirketimiz ticari bir işletmenin faaliyet amacı olan kazanç sağlamak dışında, yerli imalat yaparak cari açığın bir nebze olsun azalmasında, istihdam yaratılmasında ve Türk sanayisinin gelişmesinde ve teknolojinin millileşmesinde katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Oto San. St. 2.Kısım 22.Sokak No:732 Maslak-İstanbul

Telefon+90 212 276 34 65 – +90 212 276 15 81

E-posta[email protected]

Webfayoto.com.tr

})