Bilgi Bankası

 • Notebook Veri Kurtarma

  Notebook veri kurtarma işlemlerini 2 ana başlık içerisinde inceleyebiliriz. Yazılımsal arıza ile karşılaşıldığında lisanslı yazılımlar ile harddisk verilerinize zarar vermeden harddiskten imaj dosyası alınarak yapılmaktadır.

 • Notebook Şarj Soketi Sorunu

  Şarj soketi adaptörden almış olduğu enerjiyi Notebookun çalışması ve bataryanın dolması için kullanan bir geçiş noktasıdır. Şarz Soketi yapısı ve konumu itibariyle önemli bir notebook parçasıdır.

 • Notebook Sıvı Teması

  Notebook (Laptop) sıvı teması bilgisayar arızalarının (sıvı temasına) bağlı olarak en zor ve en sık rastlanan arıza konularından bir tanesidir. Sıvı temasları genellikle notebook klavyesi üzerinden gerçekleşen kullanıcı odaklı arıza türüdür.

 • Notebook Menteşe Arızası

  Notebook menteşe tamiri,laptop menteşe kırılması,dizüstü bilgiayarlar da en çok arızalanan parçalar arasında ikinci sırada yer almaktadır.

 • Notebook Isınma Sorunu

  Notebook cihazlarında genellikle ısınmanın temel kaynağı soğutma sisteminin yetersiz kalması yada soğutma sisteminin (fan) arızalanmasıdır. Laptop bilgisayarınızın soğutması kullanım koşullarına bağlı olarak zaman içinde soğutma işlevini tam performanslı olarak yerine getiremeyecek duruma gelebilir.

 • Notebook Format

  Notebook ( Laptop ) format işleminin anlamı işletim sisteminin fabrika ayarlarına aldığınız ilk günkü haline dönmesine denir. Yeni cihazlarda bu işlem recovery dediğimiz alan üzerinden yapılmaktadır.

 • Notebook Ekran Kırılması

  Notebook (Laptop) Lcd ekran kırılması çok sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olarak göze çarpmaktadır.Notebook (Laptop) taşınabilir olmasından dolayı düşürme,çarpma vb fiziksel temasla cihazınızda kullanıcı odaklı Lcd ekran kırılmaları yaşanmaktadır.

 • Notebook Batarya Hakkında

  Batarya laptopun adaptör vasıtası ile şebeke elektriğine bağlı olmadığı durumlarda notebooku çalıştırmaya yarayan pillerin bütünüdür. Bataryaların içerisinde Ni-Mh ve sıklıkla Li-Ion pil hücreleri, ayrıca bu hücreleri kontrol eden ve notebook ile batarya arasındaki iletişimi sağlayan bir de elektronik devre mevcuttur.

 • Notebook Adaptör

  Sık karşılaştığımız arızalı notebookların hatalı veya kalitesiz adaptör kullanımından kaynaklı anakart problemleri, şarj soket arızaları vb durumlarla oldukça fazla karşılaşılmaktadır.

})